Parkovací zákon? Bratislava si ho zaslúži

Naozaj o nás, Bratislavčanoch, rozhodujú Blaváci? Prečo v Bratislave stále neplatí parkovací zákon? Nerozumiem tomu.

Bratislava predbehla väčšie metropoly z rozvinutejších štátov v rôznych ekonomických ukazovateľoch. Nami zvolení zástupcovia v mestských zastupiteľstvách však stále ignorujú jeden z najdôležitejších zákonov. Jeho prijatie by malo pozitívny dosah na kultúrny a ekonomický rozvoj všetkých obcí na území Bratislavy.

Zákon prospeje všetkým

Bratislava má dedičstvo z predrevolučnej doby, ktorého sa nevie zbaviť. Aby sme to zmenili, parkovací zákon potrebujeme ako soľ. Bratislavčania sú ekonomicky pripravení zrušiť socialistickú dogmu, a to stretnutia s rodinou vo vlastných príbytkoch. Moderná spoločnosť vo vyspelých krajinách sa stretáva v reštauráciách, kaviarňach a baroch.

Každá obec z toho bude profitovať na zvýšených poplatkoch z daní. Profitovať budú prevádzkovatelia reštauračných zariadení. Profitovať budeme aj my, taxikári. A profitovať bude aj štát: v Bratislavskom kraji klesne nezamestnanosť. Jednoducho sa zvýši počet zamestnancov v reštauračných zariadeniach.

Nedostatok parkovacích miest? Potrebujeme riešenie

Jediní, ktorí na parkovacom zákone prerobia, sú Blaváci. V piatok poobede zaparkujú svoje služobné vozidlá pred bytovkou v Petržalke, na Dlhých dieloch alebo v iných mestských častiach. Naložia rodinu do súkromného tátoša a odfujazdia do rôznych kútov východu alebo stredu našej krásnej republiky. Tu sa stretávajú pri rodinnom kozube. A v nedeľu večer sa opäť vrátia do Bratislavy, kde sa v okolí bytu snažia zaparkovať súkromné auto. Už druhé v poradí.

Blaváci si budú musieť za svoje parkovanie priplatiť. Alebo sa stanú Bratislavčanmi a dane zaplatia v hlavnom meste. A už nebudú vykrikovať, aký je parkovací zákon zlý.

Bratislava si parkovací zákon zaslúži. Sme moderné a úspešné mesto. Potrebujeme, aby to tu žilo. Nielen v piatok večer.