Elektrotaxi

Vyhodnotenie mesačného používania elektromobilu Nissan 200 zapožičaného spoločnosťou AUTO IMPEX.

Používanie elektromobilu predostrelo cestu budúceho smerovania taxislužby pri využívaní alternatívneho pohonu vozidiel v taxislužbe, kde hlavnú úlohu hrá ekonomika.

Vozidlo sme mali zapožičané od 07.09.2016 do 04.10.2016 a najazdili sme cca 1600 km pri priemernej spotrebe 13,8 kw/100 km, čo je bezkonkurenčné oproti všetkym ostatným pohonným jednotkám. Za dané obdobie sme s vozidlom odviezli viac ako 200 pasažierov, ktorí hodnotili používanie elektromobilu v taxislužbe mimoriadne pozitívne. Osobitne zdôrazňovali pohodlie pri nástupe do vozidla a vystupovaní z vozidla, jeho tichú prevádzku ako aj priestrannosť. Časté otázky smerovali k výkonu a spotrebe vozidla a k možnostiam nabíjania na území mesta. Náš vodič si informácie o vozidle riadne naštudoval a tak im na každú otázku vedel pohotovo odpovedať. Neraz sa jazda taxíkom stala prednáškou o tomto praktickom elektromobile. Zaujímavosťou je, že vačšina zvedavých otázok pochádzala od zákazničiek, ktoré následne začali uvažovať o kúpe jedného z elektromobilov, ktoré AUTO IMPEX má v ponuke.

Trend v našom názve nie je len slovo, ale aj filozofia. Tiež si uvedomujeme, že životné prostredie je potrebné chrániť a nechceme prispievať k jeho znečisťovaniu.

Sme radi, že naším zákazníkom v spolupráci s Autom Impex, na Rožňavskej ulici, ako prví v Bratislave a na Slovensku priniesli možnosť vyskúšať elektrické auto ako taxík. 

Od 7.9.2016 sme zaradili vrámci testovania Nissan E-NV200 Combi do našeho vozového parku. Pre viac info o aute klikajte TU 

 

A najlepšie na záver - nie len, že sme zákazníkov odviezili v plne elektrickom aute a užili si "zelenú" jazdu - za cestu ste zaplatili úsmevom :)